ЗСУ випробовують роботизовану платформу Camel

ЗСУ випробовують роботизовану платформу Camel

Випробувальна бригада Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки провела практичні дослідні випробування дистанційно-керованої платформи Camel.

«За міжнародним досвідом сучасних воєнних конфліктів, одним з перспективних напрямків ведення бойових дій є залучення різноманітних наземних дистанційно керованих (роботизованих) комплексів. В цьому напрямку, силами ДНДІ ВС ОВТ проводяться роботи з дослідження даного типу техніки яка виробляється вітчизняними компаніями», – повідомляє пресслужба інституту.

Зауважимо, що наземні роботизовані системи української приватної компанії Roboneers – Ironclad та Camel UGV, починалися декілька років тому як волонтерський проєкт «Черепашка».

Вперше Ukrainian Military Pages написали про «Черепашку» – волонтерський проєкт Олександра Грачова та Даулета Бейсембаєва, ще у червні 2017 року. Саме тоді на Яворівському полігоні пройшли випробування багатофункціональної радіокерованої платформи, що була озброєна автоматичним 30-мм гранатометом (відео за посиланням).

Згодом, платформа, здатна виконувати як логістичні, так і бойові завдання, демонструвалася на науковій конференції у травні 2018 року, де зокрема «Черепашка» відкрила свій панцир. За розвитком проєкту можна було слідкувати й на щорічних збройових виставках «Зброя та безпека» (Arms and Security), фото із цих заходів можна побачити нижче.

Нагадаємо, що кілька місяців тому Roboneers провела випробування роботизованої платформи Camel у версії для жаркого клімату в інтересах іноземного замовника. Під час випробувань машину випробовували в умовах піщаної місцевості та тестували в тепловій камері.