Дистанційно керована платформа Camel з бойовим модулем дасть «прикурити» ворогу

Дистанційно керована платформа Camel з бойовим модулем дасть «прикурити» ворогу

Нині її прискіпливо тестують військові науковці з Чернігова

Досвід останніх воєнних конфліктів сучасності свідчить про активне залучення до проведення наземних операцій різноманітних наземних дистанційно керованих (роботизованих) комплексів. Насамперед їх застосовують для вогневої підтримки механізованих підрозділів, охорони периметрів важливих об’єктів, евакуації поранених з поля бою, інженерного забезпечення та вирішення завдань логістики. Очевидно, що робототехнічні системи належать до перспективних видів озброєнь, здатних кардинально змінити якість воєнних дій та характер сучасної війни. Їхнє застосування в ЗС України дозволить мінімізувати ризики втрати особового складу та підвищить потенціал підрозділів під час виконання завдань.

Нині низка вітчизняних підприємств в ініціативному порядку здійснює розробку наземних роботизованих комплексів, що перебувають на різних стадіях готовності до проведення випробувань. Серед них і ТОВ «Глобал Дайнемікс» зі Львова, яке створило дистанційно керовану платформу Camel з бойовим модулем.

Минулого тижня фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) розпочали практичний етап дослідних випробувань цієї розробки. Зокрема, перевіряли можливості платформи щодо пересування пересіченою, лісистою місцевістю та в умовах міста, а також на предмет логістичного забезпечення бойових дій механізованих підрозділів у населених пунктах.

Як повідомив Інформаційному агентству АрміяInform провідний інженер з випробувань підполковник Сергій Рудніченко, найважливішими бойовими властивостями цього роботизованого комплексу є можливість його використання з ходу в штурмі об’єктів та позицій противника, розвідці місця розташування позицій і техніки ворога, знешкодження цілей як з підготовлених позицій, так і під час короткотривалої зупинки, а також у патрулюванні й охороні військових складів, блокпостів й інших важливих об’єктів.

Наступний етап досліджень – проведення практичних стрільб зі штатного стрілецького озброєння.